EGE DEVA ÖZEL EĞİTİM REHABİLİTASYON MERKEZİ 2007 YILINDAN
BERİ KESİNTİSİZ OLARAK ÖĞRENCİLERİNE HİZMET VERMEKTEDİR.HAKKIMIZDA
2007 yılında hizmet vermeye başlayan Ege Deva Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Bedensel Yetersizliği Olan Bireyler, Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Bireyler, Öğrenme Güçlüğü Olan Bireyler ve Zihinsel Yetersizliği Olan Bireyler İçin Destek Eğitim Programı hizmetleri vermektedir.

Denizli Merkezefendi, Pamukkale, Buldan, Babadağ ile Aydın Buharkent ilçelerine ücretsiz servis hizmeti bulunmaktadır.

Çalışmalarımız

Uzay Terapi

 • image description

  Uzay Terapi

  Therasuit nedir?
  Therasuit, nörolojik ve duyusal bozukluğu olan çocukların yoğun tedavisinde fizyoterapide kullanılan hafif ortopedik bir giysidir. Bu sistem kullanılarak dış stabilitede iyileşme görülebilmekte ve sonuç olarak daha doğal ve koordineli hareketler elde edilebilmektedir.

  Neden yapılır?
  Therasuit tedavisinin amacı kas tonusunu azaltmak, doğru aktif hareket kalıplarını arttırmak, patolojik hareket kalıplarını azaltmak, gücü geliştirmek ve böylece hareketten sorumlu kasları güçlendirmektir. Serebral palsi, felç, kas tonusu çok zayıf, beyin travması, gelişim geriliği, atetoz ve ataksisi olan hastalarda bu terapi kullanılabilir.

  Ne içeriyor?
  Therasuit terapisi, çocuğun vücut uyumunu iyileştirmesine yardımcı olan ve doğru hareket davranışını daha fazla öğrenmesini kolaylaştıran bir elastik bant sisteminden oluşur. Seanslar sırasında hareketlilik ve fizyoterapi egzersizleri geliştirilir. Seans başına birkaç saatlik yoğun tedavinin oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır. Hastalarda motor becerilerde %94'e varan ve dil akıcılığında %64'e kadar iyileşme olabilir.

  Therasuit'e Hazırlık
  Therasuit ile tedavi, her hastanın kapasitesine göre egzersizlerin yapılabileceği şartlandırılmış bir ortamda ve hastanın ihtiyaçlarını anlayan fizyoterapist ve nörologların gözetiminde yapılmalıdır. Therasuit seanslarından önce herhangi bir hazırlık gerekli değildir.

  Müdahale sonrası bakım
  Seanslardan sonra özel bir bakım yapılması gerekli değildir, ancak duruma bağlı olarak fizyoterapist tedaviyi optimize etmek için masaj, egzersiz veya belirli bir diyet önerebilir.

Randevu Formu

Lütfen randevu talebiniz için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurun.

Formunuz iletilmiştir. Teşekkür ederiz.
Submit

egedevaozelegitim.com

Cumhuriyet Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Paşa 6 Sokak No:1/12 Sarayköy DENİZLİ

HARİTADA AÇ